Dôležité správy

Naša farnosť vysiela cez YouTube kanál a ANTIK (služba eKostol) živé prenosy bohoslužieb. Vpravo na stránke nájdete odkaz na najbližšie živé vysielanie (online prenos) – stačí kliknúť na obrázok. Pre ľudí bez internetu dávame do pozornosti prenosy cez ANTIK (eKostol – nájdete tam náš chrám), TV Zemplín, prípadne TV LUX a niekedy aj na RTVS. […]

Naša farnosť vysiela cez YouTube kanál a ANTIK (služba eKostol) živé prenosy bohoslužieb. Vpravo na stránke nájdete odkaz na najbližšie živé vysielanie (online prenos) – stačí kliknúť na obrázok. Pre ľudí bez internetu dávame do pozornosti prenosy cez ANTIK (eKostol – nájdete tam náš chrám), TV Zemplín, prípadne TV LUX a niekedy aj na RTVS.

Od 19.04. sa môžu konať opäť verejné bohoslužby s obmedzeniami. Podľa platných predpisov môže byť v chráme jeden človek na 15 m2. Podľa projektu má náš chrám úžitkovú plochu 366 m2, čiže môže byť prítomných 22 ľudí + kantor a cerkovník (deti do 10 rokov v sprievode rodiča sa nezapočítavajú). Vstup do chrámu bude cez vchod pri sakristii, aby sme mohli regulovať počet veriacich. Cez pracovný týždeň pridávame sv. liturgiu o 7.00, pre tých, ktorí sú doma. V nedeľu budú sv. liturgie o 7.30, 9.00, 10.30 a 14.00. Tým, ktorí budú v exteriéri chrámu, rozdáme Eucharistiu pred vchodom do chrámu pri sakristii. Online budú večerné a nedeľné sv. liturgie o 9.00 a 10.30. Stále platí dišpenz od nedeľnej sv. liturgie. Viac informácií (napr. o prvoprijímajúcich) v sekcii Farské oznamy.


Pozor, informácie o púti do Ríma!

Text na stiahnutie: PÚŤ RÍM 2021.VYSIELANIE AJ BEZ INTERNETU CEZ ANTIK!

Začali vysielať živé prenosy našich bohoslužieb aj prostredníctvom spoločnosti ANTIK. Kto nás môže sledovať? Sú potrebné dve podmienky:
1️⃣ Mať od ANTIK-u zakúpené aspoň televízne vysielanie (internet nemusíte).
2️⃣ Mať správny modelový typ set top boxu: MINI 3/3G alebo NANO 3/3G.
👉 Postup pre zapnutie prenosu:
+ 1. obrázok: vyberiete v nastaveniach položku „NAŽIVO“ a „EKOSTOL“
+ 2. obrázok: vyberiete z ponuky náš chrám
+ 3. obrázok: pustíte aktuálny prenos, vidíte tam aj všeobecné informácie o našej farnosti
Podajte túto informáciu aj ďalej. Ak to neviete nájsť podľa návodu, informujte sa u nás alebo v spoločnosti ANTIK, jedná sa o ich bezplatnú službu „EKOSTOL“. Niektoré modelové rady set top boxov majú totiž odlišné používateľské prostredie, prípadne inú verziu nasadených programov.Odpustky v roku sv. Jozefa!

Celý dekrét je prístupný na tejto adrese.Kontaktuje nás v prípade, že nechcete byť zobrazovaný v našej farskej galérii. Predmetné fotografie odstránime.