Rychle spravy

V čase od 16. do 22. novembra 2020, prežívame Týždeň Cirkvi pre mládež. V rámci Košickej eparchie sa doň chceme zapojiť nasledujúcimi aktivitami, ktoré sú priblížené aj vo videopozvánke od animátorov našej eprachie:


1. Týždeň Cirkvi pre mládež Košickej eparchie
Každý deň tohto týždňa chceme pozvať mladých z jednotlivých protopresbyterátov k online modlitbe a následne k Zoom – stretku (teda online stretnutiu cez aplikáciu ZOOM) a to nasledovne:
PO – Sobranecký protopresbyterát
STR – Michalovský protopresbyterát
ŠTV – Trebišovský protopresbyterát
PIA – Sečovský protopresbyterát
SO – Spišskonovoveský protopresbyterát
NE – Košický protopresbyterát
Hlavnou témou stretnutí bude „Zodpovední za druhých“. Mladí sa môžu na stretko prihlásiť vyplnením elektronického formulára, ktorý nájdete na tejto ADRESE. Ďalšie informácie budeme ešte zverejňovať na našej facebookovej stránke, kde budeme vysielať aj online modlitby v jednotlivé dni.

2. Celoslovenská modlitbová reťaz ČAS POHNÚŤ ČASOM
V utorok, 17. novembra sa od 16:00 do 22:00 bude konať modlitbová reťaz za požehnanie našej krajiny. V modlitbe sa budú striedať jednotlivé mládežnícke centrá naprieč celým Slovenskom. Modlitby budú vysielané online na facebookovej stránke Rady pre mládež a univerzity KBS ako aj na našej fb stránke. V Centre pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa (resp. z chrámu) sa budeme modliť od 17:30 Akatist k ikone Presv. Bohorodičky v Klokočove.