NTMKE Program

Národný týždeň manželstva | KE
Zapoj sa do NTM Košice!

Počas Národného týždňa manželstva sme si pripravili obohacujúce povzbudenia do tvojho manželského vzťahu. Ak ich chceš dostávať, tak stačí ak klikneš na tlačidlo nižšie a vyplníš nám svoju emailovú adresu. V týždni od 14.-20. februára ti každý deň pošleme jedno povzbudenie, aby si tento čas mohol spolu s manželom alebo manželkou krajšie prežiť. Navyše dostaneš aj zľavový kód, ktorý si môžeš uplatniť u našich partnerov. Ideš do toho? Neváhaj a klikaj!


Vyskúšajte aktivitu Actionbound!


Jedná sa o mobilnú aplikáciu so zaujímavými otázkami a inšpiratívnymi úlohami. Na národnej úrovni je vytvorených viac takýchto aktivít. Niektoré sú priamo viazané na konkrétne miesta, ale dá sa využiť aj všeobecne vytvorený profil. Záleží len na vás, kedy sa tejto aktivity zúčastníte.

Priatelia z farnosti Sv. Rodiny v Košiciach vytvorili tento tzv. „bound“ pre Košičanov (QR kód vľavo). Všetky informácie nájdete na webe NTM kam sa presuniete pomocou tlačidla.


Pozývame na sedem večerov!


Aj teraz bude NTM prebiehať z dôvodu pandémie hlavne v online priestore a bude sa niesť v znamení témy: „Manželský trojuholník?“ Nezameriame sa však na trojuholníky, ktoré manželstvu nepomáhajú, ale práve opačne.

Košická iniciatíva podporovaná Radou pre rodinu Košickej eparchie si teraz pripravila opäť sedem video večerov so začiatkom o 19:00. Tieto večery budú popretkávané modlitbou, hudbou, silnými príbehmi či jednoduchými odpoveďami rôznych manželský párov. Môžeme prezradiť, že so svojím slovom nás povzbudí medzi inými o. Jozef Maretta s manželkou – bývalý exorcista Prešovskej archieparchie či o. Martin Mekel s manželkou – riaditeľ Gréckokatolíckeho formačného centra pre Rómov v Čičave. Počas posledného večera sa prihovorí aj arcibiskup Cyril Vasiľ SJ. Vypočujeme si svedectvá, rady a postrehy kňazských či laických manželských párov, novomanželov či dlhoročných manželských partnerov. Nebudú chýbať ani svedectvá z rómskej komunity. Podrobný program každého večera nájdete na našom webe. Video večery budú vysielané každý deň v danom týždni od 19:00 cez TV LOGOS, TV Zemplín a záznamy nájdete aj na našom osobitnom kanáli na YouTube či profile na Facebooku (NTM KOŠICE).

Prajeme Vám veľa Božích milostí, aby ste tohtoročný Národný týždeň manželstva využili naplno a nepremrhali tak šancu na upevnenie a budovanie vzťahu s Vaším manželom či manželkou.

Oslovené manželské páry sa s nami podelili o odpovede na tieto tri otázky:

1. Kto alebo čo tretie vstupuje do vášho manželstva v negatívnom význame?
2. Kto alebo čo tretie vstupuje do vášho manželstva v pozitívnom význame?
3. Čo by ste do manželského trojuholníka zaradili ako prospešné pre manželstvo?

Srdečne pozývame!

Eucharistia &

Príroda &

Guláš

3 v 1!


© Národný týždeň manželstva Košice