Manželské večery

Farnosť sv. Rodiny a farnosť Božej Múdrosti na sídlisku Košice Furča

Vás pozývajú na

KURZ MANŽELSKÉ VEČERY


Aj vy si môžete prehĺbiť svoj vzťah. Môžete zmeniť a oživiť vaše manželstvo. Môžete investovať do vášho vzťahu, či už máte harmonické manželstvo alebo nie. Môžete sa otočiť chrbtom k separácii či rozvodu. Mnohí to zvládli – vy môžete tiež.

Kurz Manželské večery tvorí osem stretnutí. Zámerom kurzu je pomôcť všetkým manželským párom posilniť a prehĺbiť ich partnerský vzťah.

Kurz dáva manželom výbornú príležitosť stráviť čas spolu ako pár a pritom sa zaoberať dôležitými otázkami svojho manželstva.

Manželské večery sú veľmi praktické, pomôžu vám získať a osvojiť si dôležité schopnosti, aby ste mohli vytvoriť pekné manželstvo na celý život.

Každý večer dostanete príležitosť vychutnať si spolu dobrú večeru, a pritom načúvať a rozprávať sa. Budete mať ako pár dosť času na rozhovor o téme večera. Skupinová diskusia nie je súčasťou kurzu, súkromie párov je plne rešpektované.

Kurz  je koncipovaný pre skupinu cca 15 manželských párov bez prítomnosti detí.

 

Komu  je kurz určený ?

Kurz je určený všetkým manželským párom, ktoré na sebe chcú pracovať a spoločne investovať do svojho vzťahu.

Vôbec nezáleží na tom, či v manželstve žijete menej ako dva roky alebo viac ako tridsať rokov.

Ak máte pekné manželstvo, kurz vám pomôže ďalej ho zlepšiť a posilní vaše dobré návyky.

Na druhej strane, ak máte v manželstve ťažkosti, kurz vám poskytne praktické zručnosti, ktoré vám pomôžu ťažkosti prekonať. Páry, ktoré už žili oddelene, využili kurz ako príležitosť k zmiereniu sa a k nájdeniu cesty spať.

I keď je kurz založený na kresťanských princípoch, veľmi prospeje všetkým manželským párom. Kurz vysoko ocenili i mnohé páry z necirkevného prostredia.

 

Ako kurz prebieha ?

Večera – každý večer začína večerou pri sviečkach. Ponúka príležitosť stráviť čas spolu ako pár alebo s ďalšími pármi.

Príhovor – nasleduje vždy po večeri.

Káva a čas na diskusiu – Súčasťou príhovoru sú aj cvičenia, ktoré robíte spolu ako pár. Snažíme sa vytvoriť také prostredie, aby ste mali istotu, že váš rozhovor nebude nikto ďalší počuť. V pozadí hrá hudba. Počas najdlhšieho cvičenia sa podáva káva alebo čaj a zákusok.

Domáce cvičenia – na konci každého stretnutia dostanete domáce cvičenie, ktoré by ste spolu do ďalšieho stretnutia mali urobiť. Domáce cvičenia nikto nevyberá, ani nehodnotí, ide čisto o váš prospech. Cvičenie vám má pomôcť pokračovať v rozhovore aj doma.

Témy jednotlivých večerov:

  • Vybudovať pevné základy
  • Umenie komunikácie
  • Riešenie konfliktov
  • Sila odpustenia
  • Rodičia a svokrovci
  • Dobrý sex
  • Láska v akcii
  • Slávnostná večera – V čom spočíva pekné manželstvo?

 

Koľko kurz stojí ?

Za kurz vyberáme kurzovné na pokrytie nákladov na večere a materiály pre účastníkov kurzu.

Kurzovné sa môže na jednotlivých kurzoch líšiť a je potrebné ho uhradiť na prvom alebo druhom stretnutí. Pri predchádzajúcich kurzoch sa cena za kurz pohybovala okolo 88,-€ pre manželský pár za celý kurz. Ak by výška kurzovného bola prekážkou účasti na kurze, prosíme, kontaktujte organizátorov kurzu, dá sa to vyriešiť.

Kedy a kde sa uskutoční kurz?

Kurz začne koncom septembra alebo začiatkom októbra v pastoračných priestoroch rímskokatolíckeho farského úradu sv. Rodiny na Furči a budú ho viesť o. Jozef Matejovský spolu s manželkou Annou.

Kurz bude prebiehať pravdepodobne v pondelky alebo utorky v čase od 18.00 (je potrebné rezervovať si na každé stretnutie pribl. 3 hodiny).

Ako sa prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete na:

o. Jozef Matejovský, matejovsky.jo@gmail.com, 0904 529 824

Anna Matejovská, matejovska.an@gmail.com, 0904 435 594

 

Do prihlášky uveďte:    meno a priezvisko

–       Ako dlho ste manželmi

–       Kontakt (email, tel.)